Hania – dzielnie stawia czoła niepewności jutra

przez admin

Hania urodziła się z zespołem genetycznym 1p36. To spory ubytek materiału genetycznego w obrębie pierwszej pary chromosomów, który powoduje liczne wady i schorzenia. Haneczka ma prawie 2 lata, nie siedzi jeszcze samodzielnie. Nie słyszy na jedno ucho. Stan wzroku jest nieznany gdyż lekarze ze względu na niedorozwój kości czaszki obawiają się wykonać pełne badania diagnostyczne, które mogłyby nam odpowiedzieć na pytania o jej wzrok. Hania również nie mówi. Wydaje pojedyncze dźwięki, ma ograniczoną mobilność rąk (nie wyciąga rąk do zabawek). U Hani do dziś występują ulewania treści pokarmowej o nieznanej przyczynie. Jest w trakcie diagnostyki w kierunku padaczki. Nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie w stanie komunikować swoje potrzeby fizjologiczne, czy będzie chodzić oraz mówić.

Hania nigdy nie będzie samodzielna, zawsze będzie potrzebowała czyjejś pomocy. To schorzenie nieuleczalne, jednak dzięki odpowiedniej terapii można zmniejszyć objawy choroby i poprawić jakość życia chorego.

Terapia musi być prowadzona wielotorowo i kompleksowo. Konieczna jest stała opieka specjalistów, m.in. rehabilitanta, kardiologa, psychologa, logopedy i neurologa.

To wszystko jest bardzo kosztowne. Dlatego bardzo potrzebujemy Twojej pomocy! Proszę, jeśli możesz, wesprzyj nas – wykorzystamy każda złotówkę…

Tytułem: „wpłata dla Hani”