Kamila

Wśród naszych superbohaterów jest Kamilka, która przyszła na świat z niezwykle rzadko spotykaną chorobą genetyczną, która odbiera jej samodzielność. To zespół Angelmana.

Kamilka urodziła się 27 lutego 1998 roku. Jest więc dorosłą kobietą o wyglądzie dziewczynki. Nigdy jednak nie będzie samodzielna. Nie ubierze się sama, musi być karmiona, samodzielnie nie korzysta z toalety.

Po urodzeniu nie wykazywała żądnych objawów choroby. Jednakże stopniowo umiejętności, które zdrowe dziecko zdobywa dużo wcześniej i znacznie łatwiej, wymagały od niej coraz większego wysiłku i cięższej pracy, aż w końcu długiej rehabilitacji. Kamilka uwielbia zwierzęta, szczególnie konie i psy. Cieszy ją towarzystwo dzieci, bardzo lubi chodzić do szkoły. Wierzymy, że mimo swojej choroby Kamilka jest szczęśliwa. Nie umie mówić, więc nigdy nem tego nie potwierdzi słowami, ale na szczęście na jej twarzy gości uśmiech.

Od drugiego roku życia cierpi też na lekoodporną padaczkę, która wyjątkowo utrudnia jej życie. Ma wiele napadów. Bywa, że przez nie uśmiech z twarzy Kamilki znika na długo, a leki, które są konieczne do jej chronienia dodatkowo wyczerpują i tak słaby organizm. Dlatego coraz częściej korzysta w wózka inwalidzkiego. Godzin rehabilitacji nie da się zliczyć. Kamilka jest bardzo dzielna, rodzice są z niej bardzo dumni.

Zespół Angelmana nazywa się potocznie zespołem szczęśliwej kukiełki. Pomóżcie pokazać jej, że nie jest kukiełką. Że jej uśmiech może być oznaką radości i szczęścia. Będziemy niezmiernie wdzięczni za wsparcie codziennych wysiłków Kamilki.

Można to zrobić na kilka sposobów:
– wpłacając dowolną kwotę na konto fundacji,
– definiując na koncie stałe zlecenie choćby symbolicznej wpłaty,
– udostępniając tą wiadomość na Facebooku jak największej ilości znajomych.
W nas Wszystkich siła!!!

Wpłaty proszę przekazywać na konto fundacji:
Fundacja Mój Sen ING BŚ 55 1050 1100 1000 0090 3091 4833
Tytułem: „wpłata dla Kamilii”

My robimy pierwszy krok Was proszę drugi….

Poproś swoich znajomych o pomoc

[addtoany]

Wybierz kwotę darowizny lub podaj własną


Imię:
Nazwisko:
Kwota:

Płatności obsługuje dotpay