SEGREGACJA NAKRĘTEK DLACZEGO NAKRĘTKI ?

Dlaczego nakrętki – bo w punktach skupu płaci się za czysty polimer PET (polietylen), z którego są wykonane nakrętki. Jest to innego rodzaju tworzywo sztuczne niż butelka.

Czysty polietylen, zamieniony w granulat, daje się od razu przetwarzać na kolejne zakrętki, plastikowe opakowania czy rury PCW, a nawet na obudowy komputerów.

Możesz wrzucać zakrętki po wszystkich produktach spożywczych, po chemii gospodarczej, zakrętki po płynach do zmywania, szamponach, płynach do płukania, pastach do zębów.

Ważne żeby były czyste, bez tekturowych czy aluminiowych wkładek.

LOKALIZACJA SEGREGACJI NAKRĘTEK

SEGREGACJA NAKRĘTEK 06.08.2022

W sobotę 6-tego sierpnia odbyła się segregacja nakrętek, które wrzucacie do metalowych “SERC” na terenie naszej gminy.

W imieniu Fundacja MÓJ SEN oraz Caritas Modlnica serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom/wolontariuszom za pomoc w segregacji.

Fundusze zebrane ze sprzedaży nakrętek są przeznaczone na wsparcie leczenia, rehabilitację podopiecznych w naszej Fundacji.

Zachęcamy mieszkańców, a szczególnie młodzież do współpracy w ramach wolontariatu i pomoc w tego typu akcjach.

Liczymy, że kolejnym razem spotkamy się w jeszcze większym gronie.

Jak możesz pomóc

To Ty, nasz Darczyńco jesteś SERCEM Fundacji. Razem możemy zrobić naprawdę sporo dobrego!

Twoja pomoc przyniesie dużo uśmiechu i radości!

Nasi podopieczni