OPIEKA WYTCHNIENIOWA 11.08.2022 – 31.08.2022

opieka-wytchnieniowa-fundacja-moj-sen-wspomoz-dzieci-z-problemami

Teraz kilka słów o tym co dzieję się na Opiece Wytchnieniowej… co to jest w ogóle? Pewnie niejeden i niejedna z Was zapyta o to …

Nasze zadanie ma na celu zapewnienie opieki wytchnieniowej oraz rehabilitacji społecznej dla rodziców oraz dzieci z autyzmem wymagających indywidualnej opieki.

Rehabilitacja społeczna realizowana jest przede wszystkim przez wyrabianie zaradności osobistej i pobudzanie aktywności społecznej osoby ze spektrum autyzmu oraz wyrabianie umiejętności samodzielnego wypełniania ról społecznych.

Prowadzone są zajęcia indywidualne z terapeutą 1 na 1 ze względu na specyfikę funkcjonowania dzieci ze spektrum autyzmu oraz potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa.

Prowadzone są zajęcia rehabilitacyjne związane z aktywizacją małej i dużej motoryki, zajęcia ruchowe na boisku i placu zabaw, integracja sensoryczna, zajęcia kulinarne, trening umiejętności społecznych.

Cieszymy się bardzo, że razem z Powiatem Krakowskim mogliśmy  zrealizować ten projekt.

Znajdź nas na:

Facebook

Ostatnie posty

terapia-lecznicza-moc-alpaka

ALPAKOTERAPIA

W Sieborowicach w Gospodarstwie Coniraya dzieci przeżywały niezapomniane chwile… W tym niezwykłym miejscu dzieci miały możliwość kontaktu z tymi pięknymi zwierzętami. Lecznicza moc alpak dawała

JAK POMAGAMY ?

Na co zbieramy fundusze?

Przywracamy zdrowie przekazując fundusze na leczenie i rehabilitację, dokonujemy zakupu niezbędnych lekarstw i sprzętu medycznego, dofinansowujemy edukację naszych podopiecznych, wspieramy w trudnych warunkach materialnych.